Umeblowanie glamour do salonu – dopasuj meble do stylu wnętrza

Jakikolwiek właściciel domu chciałby, aby jego pomieszczenia wyposażone były oryginalnie i elegancko. Nie każdy uwielbia jednak taki sam styl urządzenia i zazwyczaj każdy posiada inny gust. Jedni są entuzjastami stylu klasycznego z wykorzystaniem mebli rustykalnych przypominających dawną polską wieś. Wtedy pobocznym wyposażeniem domu będą drewniane dodatki ozdobne stylizowane na wzór wiejski. Obowiązujące są w owym czasie drewniane wzory stylizowane na naczynia wiejskie, opalane kwiaty polne oraz zboże, a też haftowane lub ewentualnie robione na szydełku, firanki, serwetki, obrusy oraz zasłonki. Całkowicie inny styl wolno zdobyć selekcjonując meble glamour. 

Taki styl gruntownie odzwierciedlają:

krzesła glamour: pikowane/ludwik – wysokie krzesła pikowane z ozdobnymi oparciami – zobacz przykład krzeseł oraz innych mebli glamour na stronie internetowej styl glamour

ławy

stoły/stoliki

konsole

komody

Ten rodzaj wyposażenia meblowego żąda też dodania do niego należytych szczegółów dekoracyjnych. Wskazane będą kolosalne, zdobione dywany, a także ciężkie wzorzyste zasłony. Jak najbardziej profesjonalne muszą być też lampy oraz inne akcesoria dekoracyjne, takie jak świeczniki, wazony oraz inne elementy wyposażenia wnętrz.

Meble określają każde wnętrze mieszkalne

Osoby, które mogą nasycać się posiadaniem własnego domu, zazwyczaj starają się tak zarządzić wykorzystaniem pojedynczych pomieszczeń, aby jedno z nich stało się sercem całego domu. Mowa oczywiście o wielkim salonie. Jest to pomieszczenie, które nieczęsto wolno urządzić w mieszkaniu w bloku mieszkalnym, bo zwykle żaden z pokoi nie ma tak obszernej przestrzeni. W wypadku domu, warto niemniej jednak rozważyć szansę wydzielenia pomieszczenia na salon. Jest to pomieszczenie, które w zasadzie sprzyja wielu celom. Po pierwsze jest najogromniejszym, a w związku z tym centralnym miejscem domu, w którym koncentruje się na ogół cała rodzina. Po drugie, jest pomieszczeniem reprezentacyjnym, w którym przyjmowaniu są goście, a też urządzane są rodzinne przyjęcia. By niemniej jednak salon spełniał swoją rolę, trzeba go odpowiedni urządzić, żeby z jednej strony był funkcjonalny, zaś z drugiej tworzył wizytówkę gospodarzy. 

Elementem urządzenia salonu, jaki nadaje mu dobrego klimatu jest na pewno kominek. Stanowi on nie jedynie szczegół dekoracyjny, który znacznie odróżnia dom od mieszkania w bloku, jednak na dodatek w chłodne dni jest olśniewającym uzupełnieniem systemu centralnego ogrzewania. W pomieszczeniu, w jakim mieści się kominek, muszą się obowiązkowo znaleźć profesjonalne meble. W tej chwili salon można urządzić na dużo rozmaitych sposobów oraz wiele różnych stylów. 

Współczesne versus glamour

Jeśli kluczowym szczegółem urządzenia salonu będą meble nowoczesne, wykonane z wykorzystaniem szkła i metalu, również pozostałe szczegóły wyposażenia salonu muszą nawiązywać do tego stylu. W takim wypadku nie jest w następstwie tego wskazane wiszenie ciężkich zasłon lub też dekorowanie salonu rzeźbami oraz klasycznymi obrazami. Tego typu szczegóły ozdobne będą natomiast jak najbardziej wskazane wówczas, kiedy w salonie znajdą się stylizowane meble glamour. Są one z reguły niezmiernie bogato zdobione i wykonane z naturalnego, litego drewna. Niektóre z nich mogą być stylizowane na wzór kolonialny, inne zaś mogą przypominać wystrój mieszkalnych wnętrz z dawnych czasów lokalnej szlachty. Na milion procent są to meble glamour i bardziej wskazane dla osób borykających się z kłopotami alergicznymi. Do ich produkcji nie wykorzystuje się tak dużej liczby substancji chemicznych, jak ma to miejsce w przypadku mebli z płyt wiórowych. Jednakże wybór mebli do salonu jest zawsze podyktowany indywidualnymi gustami posiadaczy pomieszczenia. Jeśli domownikom bardziej odpowiada styl nowoczesny, wskazane będą proste szczegóły wyposażenia bez pobocznych detalów dekoracyjnych. Jeżeli jednak mieszkańcy o wiele bardziej lubują się we wnętrzach wzorowanych na stylu glamour, należałoby aby zadbali także o wyposażenie salony przypominające właśnie to starsze wzornictwo. 

Zobacz także: jadalnie glamour

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *